کارخانه صنایع پوشاک اکسین

طراحی کارخانه صنایع پوشاک و تولید پوشاک

پروژه کارخانه تولید پوشاک اکسین واقع در شهرک صنعتی خرمشهر، استان خوزستان، در زمینی به مساحت ۹۴۰۰ مترمربع توسط گروه معماری معتمد و همکاران طراحی شده است. این سایت صنعتی مشتمل بر سوله سالن خطوط تولید و بسته بندی و انبارهای مواد اولیه و انبارهای محصول به مساحت حدود ۶۵۰۰ مترمربع می باشد. طراحی و اجرای نما و معماری داخلی سوله ها کاملا مدرن و صنعتی است. این کارخانه یکی از مدرن ترین کارخانه های صنایع پوشاک کشور محسوب می شود. استفاده از تجهیزات مدرن و امروزی در تولید پوشاک خاص در این کارخانه بخش صنعت آن را شاخص می کند. این کارخانه تولیدی پوشاک، تولید کننده انواع کت و شلوار، لباس مجلسی زنانه و دیگر پوشاک خاص خواهد بود.

کارخانه ای شاخص در منطقه آزاد اروند

کارخانه در منطقه آزاد اروند در استان خوزستان واقع شده است. منطقه آزاد اروند محیطی بسیار مستعد برای شکل گیری و رشد صنایع می باشد. واردات مواد اولیه کارخانه اکسین از گمرک منطقه آزاد اروند صورت می گیرد. کارخانه پوشاک اکسین یکی از شاخص ترین کارخانجات منطقه آزاد اروند می باشد.

ایده های طراحی کارخانه مدرن صنایع پوشاک

ساختمان اداری مدرن کارخانه در ترکیب با ساختمان سوله تولید پوشاک، ترکیبی بی نظیر ایجاد نموده است. برای ورود به کارخانه می بایست از زیر ساختمان سردر مدرن کارخانه عبور کنید. دیوارهای محوطه نیز در سبک بسیار خاص، ساده و مدرن طراحی شده اند. عمده متریالهای بکارگرفته شده در مجموعه کارخانه صنایع پوشاک و تولید البسه اکسین، آلومینیوم، سنگ گرانیت، سنگ مرمریت سفید و سرامیک نما می باشد.

سوله خطوط تولید و انبارها

در طراحی این کارخانه از المان های حجمی ساده استفاده شده است. ساختمان سوله و سردر با پوشش سرامیک خشک و ساندویچ پنل عایق حرارتی بی نظیری را ایجاد نموده است. عایق حرارتی سوله در استان خوزستان و منطقه گرم آن بسیار مهم است. همچنین فضای داخلی کل مجموعه سوله می بایست از درجه حرارت نسبتا خنک و با رطوبت تنظیم شده برخوردار باشد تا برای پارچه مشکل ایجاد نکند.

استفاده از صفحات رنگ روشن در بدنه نما باعث جذب حداقلی حرارت آفتاب و محیط خواهد شد. سایه اندازی روی بدنه های نما بطور طبیعی باعث خنک نگه داشتن بدنه سوله خواهد شد. ابعاد سوله انبار و خطوط تولید حدودا ۹۰×۶۰ متر می باشد. کارخانه تولید و دوخت پوشاک اکسین یکی از مدرن ترین کارخانجات صنایع پوشاک در شهرک صنعتی می باشد. طراحی و ساخت این کارخانه مدرن در مدت زمان ۲۰ ماه انجام خواهد شد. محل قرارگیری این کارخانه در محدوده مرکزی شهرک صنعتی خرمشهر می باشد.

طراحی و ساخت سردر خاص کارخانه صنایع پوشاک اکسین

کارخانه تولید لباس اکسین دارای سردر بسیار شاخص و مدرن است. این سردر به گونه ای است که از فاصله دور تاثیر زیادی در نظر مخاطب ایجاد می کند. سردر مدرن کارخانه اکسین در سال ۲۰۲۳ طراحی شده است. پوشش این سردر ترکیبی از سرامیک با نصب خشک و آلومینیوم است. سازه سردر کارخانه از اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد. برای جلوگیری از زنگ زدگی فولاد، از دو لایه رنگ زینگ ریچ اپوکسی استفاده شده است. دهانه سردر مدرن کارخانه حدود ۱۰ متر و ارتفاع سردر ۶ متر می باشد.

ویژگی های کارخانه صنایع پوشاک و تولید لباس اکسین OXIN:

 • طراحی کارخانه صنایع پوشاک مدرن
 • ساخت کارخانه در حداقل زمان
 • استفاده از مصالح با رنگ روشن و ویژگی های اقلیمی
 • ساختمان و بنای کاملا مدرن و بهینه
 • ساختمان اداری خاص در ترکیب با سوله کارخانه
 • سوله وسیع در مقایسه با صنف صنعت پوشاک
 • حجم بالای تولید
 • دارای ۲ انبار وسیع توزیع پارچ و پوشاک
 • استفاده از نور طبیعی در سقف سوله
 • فضای سبز کارخانه با گونه های گیاهی خاص
 • قرارگیری زمین کارخانه در یکی از بهترین شاخص ترین قطعات شهرک صنعتی

دیگر پروژه های ساختمانی در بخش کارخانه و واحد صنعتی را در پیج “طراحی کارخانه صنعتی” مشاهده کنید.

همچنین از صفحهات زیر بازدید نمائید:

 1. سردر کارخانه شمس آباد
 2. کارخانه صنایع غذایی آستانه شمس
 3. ساختمان اداری کارخانه شمس آباد
 4. کارخانه لوازم خانگی مارشال

کلیه خدمات مهندسی (طرح و ساخت) در پروژه کارخانه صنایع پوشاک اکسین توسط گروه معماری معتمد و همکاران ارائه شده است. مدیریت پروژه توسط آقای مهندس محمد معتمد قرائی صورت گرفته است. سرپرستی بخش طراحی پروژه با آقای مهندس مهدی مبین انجام شده است. برای آشنایی با تیم اجرایی و مهندسی MMG Office از صفحه درباره ما بازدید کنید.

پیشرفت فیزیکی اجرای پروژه100%
100%
معرفی پروژه در فضای مجازی75%
75%
کارفرما :
شرکت اُکسین
مکان :
خرمشهر-خوزستان
سال ساخت :
1403
مساحت :
m2 9400
وب سایت :
استفاده از تصاویر و اطلاعات این صفحه در انحصار این وبسایت می باشد.
MMG Office Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

دیگر پروژه ها را ببینید

فهرست