پارک صنعتی Zhejiang

۴.۷
(۳)
کارخانه و صنعت

پارک صنعتی Zhejiang

مدتی است که تحت هدایت الگوی رشد اقتصادی سنتی، تعدادی پارک صنعتی جدید در سراسر کشور چین به وجود آمده است. این پارک های صنعتی تقریباً از همان منطق زیربنایی پیروی می‌کنند – چیدمان فضایی و ساخت‌وساز معماری حول نیازمندی‌های سازمان‌های تولیدی با کمترین هزینه و بالاترین بازده، و چیدمان «پادگانی» و فضاهای «قوطی کبریتی» به مؤثرترین حالت پاسخ‌گویی تبدیل می‌شود.

این مقاله نمونه ای از کارخانه های طراحی و اجرا شده به سبک مدرن در کشورهای دیگر می باشد. برای طراحی و ساخت کارخانه خود با گروه معماری معتمد و همکاران در ارتباط باشید. برای تماس با مشاورین ما اینجا را کلیک کنید.

ژجیانگ پرفکت، یک شرکت نوآورانه در زمینه فناوری های خودرو، طراحی پارک صنعتی را که در منطقه جدید جیانشان هاینینگ و در مجاورت مصب رودخانه کیانتانگ قرار دارد، سفارش داد و در همان زمان، این الزام را پیشنهاد کرد تا از الگوی فضای پارک صنعتی سنتی در اطراف سایت خارج شود. این انتظار همزمان است با بازتاب معماران در پارک‌های صنعتی سنتی، که ما را قادر می‌سازد انرژی بیشتری را صرف بررسی امکان تحقق این خواسته مشترک کنیم.

در عصر نیازهای کارایی بیش از حد و تأمل در تقاضای معنوی، ما سعی می‌کنیم جهت تمایز را از پارک‌های مدیریت بسته اطراف بررسی کنیم. با اشاره به کار جمعی روستایی سنتی و الگوی اجتماعی زندگی روزمره، سعی می‌کنیم تعامل با بنگاه‌های اطراف را که به تدریج وارد می‌شوند استخراج کنیم و از طریق «بازسازی ساده»، خاطره جمعی «خانه های کوهستانی» را از زندگی شکل دهیم.

فرم معماری درونگرا و پایدار
پس از درک عمیق الزامات فرآیند تولید شرکت مالک، شناسایی سایت و دورهای مکرر کسر، معمار تصمیم گرفت نقطه ورود اصلی طرح را به ابتدایی ترین عنصر – “بهینه سازی” بازگرداند. در اینجا، معنای streamline نه تنها در جریان فرآیند و جریان حمل و نقل مورد نیاز برای تولید صنعتی نهفته است، بلکه شامل جریان رفتار زندگی کارگران و مدیران صنعتی است که در اینجا زندگی و کار خواهند کرد.

با در نظر گرفتن تدارکات مبتنی بر تولید، معمار چهار ساختمان را در امتداد لبه سایت به حداکثر میزان اکسترود می کند و آنها را با راهروی دایره ای محیطی برای دستیابی به دسترسی لجستیکی کارآمد وصل می کند، در نتیجه یک حیاط داخلی تشکیل می دهد که به زندگی باز می گردد. فضای باقی مانده از سایت مرکز.

در مجاورت جاده، کارگاه خدمات خارجی در ضلع شرقی قرار دارد. کارگاه تولید پایه در ضلع شمالی و در مجاورت زمین فاز دوم بعدی قرار دارد. کارگاه و آزمایشگاه عاری از گرد و غبار در امتداد سرریز در ضلع غربی چیده شده است. رابط چشم انداز رو به رودخانه Qiantang در ضلع جنوبی برای ساخت دفتر تحقیق و توسعه و زندگی ساختمان های پیچیده استفاده می شود. گروه پنجم از مجلدات – سالن غذاخوری و مرکز خدمات زندگی در مرکز سایت به عنوان گره همگرایی جریان رفتار زندگی چیده شده اند.

این چیدمان یک ساختار سازمانی عملکردی مرکزی و رادیواکتیو را تشکیل می دهد که کارآمدترین اتصال مسیر را برای کار تولید روزانه کارگران و زندگی پس از کار فراهم می کند. پس از مرتب سازی منطق پایین کارایی پارک، یک ترکیب فضایی در مورد محدودیت و محصور ارائه شده است. با محوریت چشم انداز طبیعی، فضای بسته معینی به درون وجود دارد که از نظر روانی نیز احساس امنیت، سرپناه و هویت محیط زندگی را ایجاد می کند.

اسکان سنتی بافت روایی بومی
هنگامی که تمدن صنعتی و طراحی غربی به هم می رسند، صحنه تولید مکانیکی باعث می شود کار در چرخه فرآیند یکنواخت و خسته کننده شود. معمار سعی می کند آن را به یک صحنه سکونتگاهی سنتی با بافت روایی محلی تر تبدیل کند و علاقه اومانیستی را دوباره به دست آورد.

بازگشت به استراتژی خاص تغییر تصویر، معمار از نقاشی سنتی چینی “باغ دانه خردل” به عنوان همه اینها در سرنخ منطقی استفاده کرد، یعنی استفاده از دیدگاه “تایپ” برای از بین بردن عناصر – کوه، سنگ، ساختمان، آب، پرچین، برگ‌ها، رویکردها و غیره – در نقاشی‌های منظره سنتی و در عین حال مطابق با واژگان معماری معاصر:

بازگشت به استراتژی خاص تغییر تصویر، معمار از نقاشی سنتی چینی “باغ دانه خردل” به عنوان همه اینها در سرنخ منطقی استفاده کرد، یعنی استفاده از دیدگاه “تایپ” برای از بین بردن عناصر – کوه، سنگ، ساختمان، آب، پرچین، برگ‌ها، رویکردها و غیره – در نقاشی‌های منظره سنتی و در عین حال مطابق با واژگان معماری معاصر:

کوه – چهار گروه ساختمانی که در اطراف سایت قرار می گیرند، از طریق اتصال حجم و درمان سقف، وضعیت اصلی کوهستان را تشکیل می دهند و “دهانه” را به سمت گوشه جنوب شرقی باز می کنند تا فضای جیبی اطراف و نامناسب را تشکیل دهند.
سنگ – بازسازی بلوک های هندسی بتنی پیش ساخته که روی هم چیده شده اند تا معنای انباشته شدن سنگ را به خود بگیرند.
آب – یک حوض کم عمق رو به ورودی باز در کنار ساختمان حمایتی زندگی در مرکز سایت تعبیه شده است.
ساختمان – برای جلوگیری از فشار سالن غذاخوری و مرکز خدمات زندگی بر روی حیاط کوچک کوهستانی، ساختمان شکسته شده و به سه گروه پناهگاه کوهستانی کوچک متصل به هم تبدیل شده است که در کنار آب قرار دارند.
حصار – حصار فیزیکی یا آهن‌کاری شهرک صنعتی سنتی را رها می‌کند و یک توالی خطی با لعاب رنگی مخروطی سفید و شیشه مدول استاندارد ایجاد می‌کند که مرز سایت را محدود می‌کند و در عین حال باز بودن کل محوطه اطراف را از نظر حفظ می‌کند. مدیریت چشم انداز و به اشتراک گذاری منابع و استقراض.
اتاق زیر شیروانی – در گوشه جنوب غربی طبقه بالای دفتر و ساختمان تحقیقات تحقیق و توسعه، یک سکوی مشاهده جزر و مد وجود دارد.
مسیر – ما جاده تخته قرمز را به عنوان عنصر کلیدی استخراج کردیم. پل منحنی و جاده تخته‌ای با رنگ‌های روشن عناصر اصلی بیانگر در بینش معماری و همچنین زبان فضایی راحت در نقاشی منظره هستند که بیشتر سرنخ‌های اصلی را تشکیل می‌دهند که تمام صحنه‌های فوق را به هم متصل می‌کند.

ساده سازی بازسازی مسیر قرمز به عنوان عنصر
معمار پله های تخلیه کارگاه، بسته تعمیر و نگهداری صفحات خورشیدی پشت بام، مسیرهای عبور از استخر، پله های داخلی مسیر و پله های داخلی ساختمان های اداری را انتخاب کرد، آنها را با یک فولاد هوازدگی یکنواخت پوشاند و آنها را یا قابل مشاهده کرد. غرق شدن یا عبور از لایه برای بازیابی مسیرهای کوهستانی پنهان و قابل مشاهده، به ظاهر شکسته اما متصل، و پیچ در پیچ در نقاشی های منظره سنتی چینی، که بیشتر سرنخ های اصلی سری را تشکیل می دهد – همه عناصر نقاشی منظره نه تنها قابل مشاهده هستند، بلکه همچنین می تواند تور و مفید باشد.

خطوط گردش کمکی پله‌های تخلیه و راهروها در خارج از بلوک عملکردی کارگاه چیده شده‌اند و توزیع مجدد فضای داخلی را آزادتر می‌کنند. راهرو و پله‌های آویزان از دیوار، مسیر مناسبی را برای کارگران به سمت غذاخوری و اقامتگاه و همچنین مکانی برای استراحت‌های کوتاه کارگران فراهم می‌کند. پله های روی پشت بام راحتی برای نگهداری از پنل های خورشیدی در بالا و همچنین فضای فعالیت در فضای باز را برای کارگران فراهم می کند تا از ارتفاع بالا بروند و به دوردست ها نگاه کنند.

علاوه بر این، تجربه خطی غنی نیز وجود دارد: تماشای ساحل، بالا رفتن از کوه، راه رفتن روی صخره، عبور از پل، و شنا در آب. نگاه کردن به یکدیگر در آب را تماشای ساحل، خزیدن به بالا را بالا رفتن از کوه، نمای ساختمان را قدم زدن بر روی صخره، به هم پیوستگی معابر را عبور از پل و پیچش های آب مانند شنا در آب می گویند. این مفاهیم اتفاقاً با مفهوم هنری باغ عشق، سرگرمی و الهی معماری جیانگ منطبق است.

بیان مادی شفافیت
روبروی ساحل رودخانه کیانتانگ، مناظر اطراف پروژه اغلب به رنگ آسمان و آب است. صفحه فولادی موجدار سفید و شیشه U فوق سفید به عنوان مواد اصلی برای دیوار خارجی انتخاب شده است. در حالی که این دو متریال به شدت متضاد در صحنه بزرگ ادغام می شوند، بافت های متفاوتی را برای بیرون و داخل پارک ایجاد می کنند.

رو به بیرون، دیوار بیرونی ساختمان با صفحه فولادی موجدار سفید تزئین شده است و پنجره طولی، بافت موجدار و سقف تاشو «کوه» بافت «سطح جامد» خشک و ساده را تشکیل می‌دهد.

رو به داخل پارک صنعتی، شیشه U ممتد حالت نیمه شفافی را ایجاد می‌کند و بافتی کاملاً متفاوت در روز و شب ایجاد می‌کند – در روز خنک و ملایم اما در شب گرم و شفاف. ساختمان به شکلی سبک در برابر آب بالا می رود و کار و فعالیت های روزانه ساختمان را از طریق نما منعکس می کند.

طراحی داخلی: ادامه درونی روایت معماری
حالت طراحی یکپارچه معماری، منظر و فضای داخلی مفهوم منسجم ما است که در طراحی این پروژه اجرا می شود. پس از مداخله طراحان خط + در پروژه، ما مفهوم اصلی فضای معماری را ادامه دادیم و بیشتر با حالت استفاده و الزامات خاص پارک صنعتی، بازسازی فضای معماری و بازسازی داخلی را به صورت هدفمند انجام دادیم.

طراحی داخلی به عنوان ادامه روایت معماری، در عین حال تجربه جدیدی از فضای اداری مدرن را ایجاد می کند که مفهوم هنری منظر را با هم تلفیق می کند که در چهار مرحله انجام می شود: “برخورد”، “کاوش اولیه”، “بالا رفتن” و “دور نگاه کردن”

رویارویی – سرسرای فلنجی فولادی مقاوم در برابر آب و هوا، حس تشریفات را برجسته می‌کند و ویژگی‌های نما را بازتاب می‌دهد و در عین حال انتقال بین فضاهای داخلی و خارجی را مهار می‌کند. معرفی پانل های شبکه فلزی نیمه شفاف به عنوان عنصر اصلی در سطح بالایی، همراه با لوله T8 و چراغ های نواری خطی، و ساختار اصلی ساختمان در معرض دید، فضای بالایی را از نظر خوانایی و شکل پذیری غنی می کند.

کاوش بیشتر «حیاط روستا» است که در منطقه عمومی قرار گرفته است. فضایی نیمه بسته در وسط محوطه اداری، با مش فلزی سبک، در رنگ های گرم مداخله می کند، هم به عنوان فضای کار مشترک و هم به عنوان «حیاط» سرپوشیده برای استراحت.

بالا رفتن – پله‌های فولادی در فضای داخلی، در ادامه از میان پایه قرمز کل ساختمان، لایه به لایه به هم متصل می‌شوند و به سمت بالا مارپیچی می‌روند، که بازتاب علاقه‌ی پایه نما در خارج از ساختمان است.

تا آنجا که چشم کار می کند، پذیرایی و فضای اداری خصوصی مالکان به طبقات بالای ساختمان می رسد. سقف و دیوار محوطه ورودی از چوب کامل ساخته شده است تا به اثر موج آب دست یابد که موج رودخانه کیانتانگ را در دوردست طنین انداز می کند.

طرح پلان ساختار اصلی کف را می شکند و فضای خاکستری را با نفوذ متقابل بین فضاهای داخلی و خارجی شکل می دهد. از تکنیک های طراحی مدرن برای تفسیر چیدمان خانه های سنتی با «نصف خانه، نیمی حیاط» و «نیم سنگ، نیم جنگل» استفاده می شود.

در نهایت، یک جعبه سیاه “تصاویر زیر شیروانی” به طور چشمگیری در گوشه جنوب شرقی قرار داده شده است که نه تنها یک گفتگو و ادای احترام به آلاچیق قرمز در نمای ساختمان است، بلکه تصویری از غرفه در نقاشی منظره و مروری بر رودخانه.

چشم انداز: روح ساده و انتزاعی چشم انداز
طراحی منظر نیز مطابق با مفهوم معماری است و از فرم ساده و انتزاعی برای انتقال روح منظر استفاده می کند.

حیاط کوچک است اما همه اندام های داخلی لازم را دارد. زمین پیشرو و زمین بسکتبال محل تجمع اضطراری را برای تخلیه آتش فراهم می کند. پشت دیوار حیاط محل تجمع کارگران برای حمل کالا است. در توده سنگ، کارگران می توانند ساکت بمانند تا مناظر را تماشا کنند و به گفتگو بنشینند. استخر کم عمق، فضای خیالی کارخانه است و همچنین میدان غرق شده کارخانه برای برگزاری فعالیت های بازار در فصل خشک است.

پل منحنی با تخته زنگ قرمز تیره از طراحی غرق شده برخوردار است که باعث می شود افراد بیشتر به آب نزدیک شوند. همراه با جاده تخته ای قرمز روشن که روی سقف ساختمان منحنی شده است، به یکدیگر در محل متصل می شود و به مردم احساس راه رفتن مانند کوه و شنا کردن مانند آب را می دهد.

من یک بلاک متنی هستم، روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن را تغییر دهید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

پس از پیچ و خم های فراوان، پروژه بی سر و صدا ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است. با حفظ منطق اولیه طراحی و کارایی عملی پروژه صنعتی، در نهایت بیان متمایز پارک صنعتی مورد نظر معمار از این طریق بر اساس ترجمه تصاویر نقاشی سنتی ارائه می شود.

تمرین، احساس و شناخت فردی مؤلفه های تبیین معانی مکانی و محلی است. وقتی کارگران روی پشت بام راه می‌روند، کنار استخر بازی می‌کنند و در میدان غرق‌شده بازارهای پرجنب‌وجوشی برگزار می‌کنند، پارک صنعتی دیگر کارخانه‌ای با ماشین‌های یخ‌سرد نیست، بلکه محل سکونتی است که در آن گروه‌های کاملاً ادغام شده، وظایف خود را در فعالیت‌های داخلی خود ایفا می‌کنند. .

«خانه کوهستانی کنار رودخانه»، تلاشی برای ترسیم صحنه‌های گردشگری عمیق از طریق تکنیک‌های سنتی نقاشی هواپیما، همچنان بر کارگران صنعتی که در اینجا زندگی و کار می‌کنند تأثیر می‌گذارد و همچنان رهگذران کنجکاو را به خود جذب می‌کند. در مورد مالکان، به نظر می رسد که آنها قصد دارند خانه های خود را برای زندگی با کارگران اینجا تغییر دهند.

منبع : Archdaily

مطالب این صفحه مفید بودند؟

به ما امتیاز بدهید!

Average rating ۴.۷ / ۵. Vote count: ۳

برای امتیازدهی اولین باشید!

موضوع قبلی
کارخانه تولید طناب فولادی Jakob
موضوع بعدی
انبار صنعتی شرکت ALP Ally Logistics

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

نمونه پروژه های شرکت ما در طراحی و ساخت کارخانه

برای دریافت مشاوره طراحی و ساخت کارخانه مدرن خود، اکنون تماس بگیرید.